Neler yeni

Forum Nasıl Kurulur? (1 Kişi)

[4v5] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Off-Topic kategorisinde Rio tarafından oluşturulan Forum Nasıl Kurulur? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 130 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Off-Topic
Konu Başlığı Forum Nasıl Kurulur?
Konuyu başlatan Rio
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Rio

Rio

Kayıtlı Kullanıcı
smmhizmetleri
Katılım
27 Eki 2020
Mesajlar
313
Tepkime puanı
101
Forum Nasıl Kurulur?

Forum açmak isteyenler için forum nasıl kurulur bu yazımızda size anlatmaya çalışacağız. Bilindiği gibi son yıllarda internet siteleri hızlı bir şekilde artmaktadır. Bunların içerisinde forum siteleri de karşımıza çıkmaktadır. Peki profesyonel bir forum sitesi kurmak zor mu? Bu forum sitelerine kurmak için çok ciddi bir bilgiye mi sahip olmak gerekiyor? Bu konuda sizlere detaylı bir şekilde bir rehber niteliğinde yardımcı olmaya çalışalım.

forum nasıl kurulurİsterseniz sıfır bilgi ile dahi bir forum açabilirsiniz. Önemli olan bu forum fikrini doğru bir şekilde gerçekleştirmek ve sunabilmek. Bir forum sitesinin en önemli noktalarından biri içeriğinin zengin olmasıdır. Burada önemli noktalardan bir tanesi sosyal medyanın etkisi ile her ne kadar düşse de forumlarda kullanıcı arasında bilgi alışverişlerinin bulunması ve tecrübelerden yararlanılması olarak karşımıza çıkıyor. İletişim veya haber alma noktalarında da sosyal medyanın etkisi kuşkusuz. Çok yoğun olsa da forum siteleri hala etki göstermeye devam ediyor.

Forum Sitesi Açarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Forum nasıl kurulur
konusuna geçmeden önce aslında biraz avantajlarından da bahsetmek gerekir. Çünkü özellikle forum sitesi kurarken çok yüksek bir içerik üretmek zorunda değilsiniz. Yüzlerce belki binlerce üyeniz olacak ve size sadece burada düşecek olan kontrolü sağlamak olacak. Üye profillerine sahip olacaksınız. Çeşitli olması içeriklerimizin çok daha geniş bir bakış açısıyla tutulmasını sağlayacak. Bunun yanı sıra özellikle forumlar arama motorları tarafından çok sevilir. Bu da sadık ziyaretçilerinizin artmasına ve gelirlerimiz ile aynı oranda yükselmesine sebep olacaktır.

Forum sitesi kurarken önemli noktalardan bir tanesi konunuzu seçmektir. Yani genel bir forum sitesi kurabileceğimiz gibi aynı zamanda spesifik bir alana da gönderebilirsiniz. (Örneğin ) Daha çok katılımcı bulabilmeniz açısından net bir konuda kurmanız aslında sadık ziyaretçi açısından da büyük bir avantaj olabilecektir. Hiç kuşku yok ki forum nasıl kurulur konusuyla belli bir kitleye uygun bir forum sitesi kurmak aslında mutlak başarıyı yakalamak isteyen bir kurucu için en doğru tercih olarak karşımıza çıkmaktadır.

Forum Nasıl Kurulur Adım Adım

Forum nasıl kurulur
konusunda aslında domain ve hosting konusunu aşağı yukarı bildiğinizi varsayarak konuya değineceğiz. Domain alan adı, hosting de barındıracağınız alandır. Bu ikisini alıp gerekli bağlantıları kurduktan sonra bir konu belirlememiz gerekiyor. Bu yemek olabileceği gibi günümüzde artık teknoloji gibi farklı sistemler üzerinden forum sitesi kurulabilmektedir. Alan adı ve hosting seçiminin önemli olduğunu unutmamak gerekir. Bu noktada doğru alan adı bulunmanız açısından büyük bir avantaj sağlamaktadır.

forum nasıl kurulurForum sitenizi kurmak istediğinizde tek yapmanız gereken aslında Cpanelinize giriş yapmaktır. Cpanelinize giriş yaptıktan sonra Cpanellerin içerisinde kolay script kurulumu fırsatları bulunmaktadır. Buradan seçeneğini tercih edebilirsiniz. Phpbb seçimin forum sistemidir. Bu forum sistemi uygulamasına herhangi bir ekstra bilgiye gerek olmadan sadece bu uygulamayı kur diyerek forum sayfanızı oluşturabilirsiniz. Bundan sonra artık forum sitenizin çeşitlenmesi ve şekillenmesi tamamen size kalmış.